elektrikli_Tasli_Degirmen

5 Commentsto elektrikli_Tasli_Degirmen

 1. Fatih Helvacı dedi ki:

  Merhaba

  Bu fotoğrafta görülen değirmen, tahin çekmek için kullanılabilirmi?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Fatih bey
   Tahin (tahan) susamın ezilerek ve çeşitli işlemlere tabi tutularak akıcı yağ
   Tahinden yapılan tahin helvası hem çok besleyici hem de lezzetlidir. Tahin, gibi bir hale gelmiş şeklidir.çöven otu ve şekerden yapılır. Tahin ve pekmezi ölçekle karıştırılarak yapılan tahin pekmez karması ile tahinli peksimet ve kıvrım, Uşak kahvaltılarının vazgeçilmez tatlarındandır.
   İyi kalite susam tohumları sıra ile eleme, kabuklarının soyulması ve ayrılması işlemlerinden sonra yıkanarak 150 – 200 ºC ‘de 2 ile 3 saat arasında kavrulur. Daha sonra oda sıcaklığına inene kadar bekletilir. Ardından ezilmek suretiyle hiçbir katkı ve koruyucu madde içermeksizin, tahin elde edilir. Değirmenle öğütmek suretiylede elde edilir.
   Tahin kahvaltılarda, unlu mamüllerde tüketildiği gibi içine bal veya pekmez karıştırılarak yüksek besin değerine sahip bir tatlı olarak da tüketilmektedir.

 2. keremsipahi@windowslive.com dedi ki:

  bu değirmenin fiyatı ve taşının çapını mail olarak bize bildirebilirmisiniz.

 3. bahri dedi ki:

  merhabe benim küçük çapta bi işyerim var ben taş değirmen de kullanmak istiorum. arpa buğday yulaf ve mısır hayvan yemi yapımı için kullanılacak taş değirmen ebatlarını ve saatte kaç ton yapar ve birde fiyatı için bilgi almak istiorum

 4. nurettin dedi ki:

  120 lik taşlı makine fiyatı nekadar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir