Un Değirmeni

Her Ebat Elektrikli Un Değirmeni Fiyatı İçin arayınız

30 luk Un Değirmeni

30 luk Un Değirmeni

Un Değirmeni

Un Değirmeni

Taş Ebadı……………..: 120
Dönüş Şekli…………..: Üst Döner Taş
Taş Özelliği……………: Zımpara
Taşın Dönüş Deviri…: 180 d/d
Taşları Kaldırmak İçin Vinç
Buğday Giriş Haznesi: 250 kg
Motor Gücü…………..: 30HP
Kapasite……………….: 450-650 kg / saat
Sipariş için irtibata geçiniz
Fabrika-ALİ Paslanmaz Çelik Mamülleri
Ali BATUM Demirciler Sanayi Sitesi 2. Yol No: 32  Zeytinburnu  / İSTANBUL

İş Tel:0(212)546 5268- 

WatsApp,Gsm:0(544) 722 56 69 

Gsm: 0(532) 658 13 65 

Mutfak tipi mini un değirmeni 
Evde tam buğday unu yapmak için idealdir.
Mutfak tipi mini un değirmeni

Mini_Tasli_Un_ve_Kirma_DegirmeniEvde un yapmak için idealdir.
Özel Zımpara taşı hammaddeli taşlı değirmendir.
Buğday,  mısır, nohut, çavdar, arpa kahve ve pul biber gibi üretimlerde de kullanılır. Kendi değirmeninizde öğütülmüş undan ekmek yapmanın keyfini yaşayın. Hem organik hemde ucuz, ekmeğin kalitesine uygun olarak fiziksel değerlendirmeyi yapın. Kahve değirmeni olarak da kullanılabilir.

Değirmen, çeşitli tahıl ürünlerini öğütmekte kullanılan en eski zirai araçlardan biridir. Kuru  kahve değirmeni olarak da çok kullanışlı bir değirmendir
Genellikle köy,kasaba veya üretim alanlarında bulunan bazı eski su değirmenleri günümüzde turistik bir konuma ulaşmıştır.
Konu başlıkları
Değirmen Çeşitleri
1 – Yel Değirmeni
2 – Su Değirmenleri
3 – Elekrik Elektronik Değirmenler
Değirmenin Tarihsel Gelişimi

mini-un-değirmeni

 

Değirmenlerin kullanılmaya başlanması Milat’tan önceki yüzyıllara dayanır. MÖ 600’de, Araplar’ın tahıl öğütmek amacıyla yel değirmenini icat ettiler. Bu, aynı zamanda değirmenin icadı olarak da nitelendirilebilecek bir bilgidir.
Bu tarihten 500 yıl sonra, Eski Yugoslavya ve Arnavutluk’ta su değirmenleri icat edilerek kullanılmaya başlandı. Bunların çalıştırılması için çok hızlı akan nehirlere ihtiyaç vardı. debisi az olan yerlerdede, daha sonra kanallarla, evleklerle ve yakın zamanda borularla düz zeminde akıtılarak, uzun mesafelerde debi elde edilerek değirmenleri çalıştırdılar ve yaygınlaştırdılar. özel su değirmenleri yaparak kırsallarda değirmencilikle geçimlerini sağlayan insanlar oluştu ve değirmen uzun zamandır, Gelir kaynağı bir iş kolu olarak kullanıldı.
Günümüze yakın zamanda ise, elektrik, elektronik enerji tüketimiyle, yani yakıtla çalışan değirmenler icat edilerek bazı bölgelerde kullanılmaya başlanmıştır. Elektrikli un değirmeninin elektrik hattı olan her yerde kullanılabilme avantajı hızla yaygnlaşmasına ve değirmencilik tekelinide ortadan kaldırmıştır. Zamanla eski yel ve su değirmenlerinin yerini alacak kadar yaygınlaşmaktadır. Kullanımı gelişen teknolojinin gereğiyle hızla artmaktadır.
Bugün, değirmenlerin çalışma sistemindeki farklılığın nedenini tarihsel açıdan değerlendirebiliriz. Şöyle ki, bunun nedeni çeşitli tarihlerde daha sık kullanılan enerji çeşitliliği bunu gösterir.
Falafel değirmeni ile nohut öğütme ve kırma değirmeni olarak da kullanılabilir.
Salep Öğütme Değirmeni
Salep öğütme değirmeni ile Tane ham salep yumruları temizlenip pudra şeklinde öğütülür. Özel Taş seçimi ile ayarlanabilir kalınlıkta en az iki üç kademede çekilir.

Topraktan fincana salep, Yurt dışından da talep gören değirmeni hizmetinize sunuyoruz. Piyasada tane salep ve toz saf salep olarak ikiye ayrılır. Toz salepler % 100 saf saleptir. Saf salebin içerisinde katkı maddeleri yoktur.

Dondurmanın ana maddesi saleptir. Bu yüzden salep’in dondurma yapımında çok büyük etkisi vardır. İyi bir dondurma elde etmek isteniyorsa kaliteli salep kullanılmalıdır. Salep’in kokusu rehyası ve özü çok önemlidir. Doğal salepten yapılan dondurmanın tadına ve lezzetine doyamazsınız.
Dogal ve kaliteli Salep’in sırrı anadoluda saklıdır. Unutmayalımki her toz salep saf salep demek değildir. O nedenle tane salep alarak öğütmeyi tercih ediniz. Akdağ Salep, Kastamonu Salebi, Çiftçatal Dağ Salep, Şark Dag Salep, Şark Çayır Salep, Kadem Toz Salep
Salep öğütme ve un değirmeni

Salep öğütme ve un değirmeni

kurutulmuş sahlep

kurutulmuş sahlep


Un değirmenlerinin teknik verileri:

Boy 750 mm 600 mm 500 mm 400 mm
Saate öğütülen ürün miktarı (kg): 1000 600 400 200
Huninin dolum kapasitesi (kg): 85 65 50 30
Kasnak boyu (çap x gen.) (mm): 400 x 100 350 x 100 300 x 100 250 x 90
Devir hızı (d/d): 400 550 600 650
Tahrik gücü (kW): 18 11 7,4 3,7
Net / Brüt ağırlık (kg): 500 / 600 290 / 360 220 / 290 130 / 165
Nakliye hacmi (metreküp): 2.25 1.50 1.25 0.85
Ürün Kodu: 257652 257626 257598 257570
Tıklayın Tıklayın Tıklayın Tıklayın
Değirmen Çeşitleri 
Değirmenler yel, (rüzgar) su, elektrik olmak üzere, kullandığı enerjiye göre üçe ayrılır.

Yel Değirmeni 
Yel (rüzgar) enerjisine bağlı olarak çalışan ve su değirmeninde olduğu gibi çalışırken yakıt tüketmeyen değirmen türüdür. MÖ 600’de Araplar icat etmişlerdir. Eski olmasına rağmen bugün de yel değirmenlerine rastlanır. Çalışmak için mutlaka rüzgar enerjisine gerek duyulur. Rüzgar olmadığında hayvan gücüyle çalıştırılır.
Su Değirmenleri 
Su enerjisine bağlı olarak çalışan ve yel değirmeninde olduğu gibi yakıt harcamadan doğal akan su akıntısı ve basıncı ile çalışan değirmen türüdür. MÖ 100 yılında Eski Yugoslavya ve Arnavutluk’ta ilk kez kullanılmaya başlandı. Bunların çalışması için çok hızlı akan nehirler gerekiyordu. Bunun için su değirmenleri nehir kenarlarına kuruludur. Bazı su değirmenleri üstten akan suyla çalışır.
Elektronik Değirmenler 
Yakıt enerjisiyle çalışırlar.Hangi yıl kullanılmaya başlandığı hakkında kesin bir bilgi yoktur.Her türlü iklim koşulunda kullanılabildiği için daha kullanışlıdır.
Değirmentaşı 
Tahılları öğütür.Yel değirmenlerinin 360 derece sadece bir kez dönmesi, değirmentaşının aynı işi 50 kez tekrarlamasına yol açar.
Alttan Döner Taşlı Un değirmeni 300-400-500 lükdeğirmen

Tam buğday unu nedir?

Tam buğday unu “buğday taneciğini tamamen içeren” undur. Rafine buğday unu ise işlenmiş olduğu için, buğday taneciğinin bazı kısımlarını içermez.

Eğer ekmek tam buğday unu ile yapılırsa buğdayın tabii yapısında bulunan bir çok vitamini ,minerali ve posayı dengeli olarak içerir. Rafine yani işlenmiş buğday kullanılırsa bunlar azalır.

Bilimsel çalışmalar tam taneli tahıllarla beslenmenin bazı kanserlere tip 2 diyabete ve kalp damar sistemi hastalıklarına karşı koruyucu olduğunu göstermiştirtam buğday unu

Un değirmeni

Un değirmeni

Tam buğday unu nasıl elde edilir? 

Tam buğday unu rafine gerektirmediğinden, Un değirmeni bulunan herkes tarafından elde edilebilir. Hatta ev ve mutfak tipi, saatlik 10-20 Kg üretim kapasiteli değirmenle Tam buğday unu elde edilebilir. Eğer üretilecek un miktarı kapasitesi, saatlik 500-600 Kg civarındaysa, temizleme ve eleme için sistem kurulabilir. El değmeden yapılması istenirse de, bunun için, aktarma elevatörü kullanılabilir. Bazı durumlarda Helezon kullanılabilir, ancak helezon sistemiyle buğday kırıldığından, elevatör kullanılması tavsiye edilir.  Elevatör aynı zamanda işçilik maliyetini de düşürür. Tam buğday ununda kepek oranı eleme ile, buğday tebliğindeki buğdayı, un tebliğinde açıklanan oranlar  ölçülerinde ayıklanabilir. 1-Selektör 2-Değirmen 3-Elek kurulduğu takdirde, Küçük ölçekli Tam buğday un fabrikası kurulabilir. Orta ölçekli ve büyük ölçekli ekmek fırınları için, bu sistem hem kazançlı, hemde buğday stoku daha kolay olduğundan, müstahsilden yani tarladan buğday satınalınıp, ucuz iken stok yapılabilir. Bu vesileyle, maliyetin düşürülmesi ve kar oranının arttırılması sağlanmış olur.

Tam buğday unundan yapılan ekmeğin faydaları

1. Kepekli eklemeğin içerdiği biyoaktif bileşenler nedeni ile besleyici değeri beyaz ekmekten daha yüksektir.

2. Bağırsak fonksiyonlarının düzenlenmesinde, kan lipitlerinin kontrolünde, diyabette kan şekerinin kontrolünde önemli katkılar sağlamaktadır.

3. Daha az enerji verirken daha fazla tokluk sağlarlar, böylece günlük alınan enerji miktarını ve obezite oluşma riskini azaltırlar.

4. Bazı kanser türleri, kalp-damar hastalıkları, yüksek tansiyon ve diyabet gibi kronik hastalıkların riskini azaltmaya yardımcıdır.

5. Lif içeriklerinden dolayı kan şekeri dalgalanmalarını ve insülin düzeylerindeki yükselmeyi önleyerek, açlık duygusunun azalmasında etkili olabilmektedir.

6. Ayrıca tam tahıl ürünleriyle alınan magnezyum glikoz kullanımını olumlu yönde etkilemekte bunlarda bulunan E vitamini ve diğer antioksidanlar metabolik sendromun önlenmesine katkıda bulunmaktadırlar.

7. Tam buğday ekmeği zayıflamaya yardımcıdır, diyetlerde kilo vermek için tercih edilir.

8. Kabızlığa iyi gelir, kalın bağırsak kanseri riskini azaltır.

9. Şeker hastalığını kontrol altında tutar.

10. Kan basıncı ve kolesterolün yükselmesini önler.

11. Antioksidan etkisi ile katarakt,romatizma ve bazı alerjilerin oluşumunu yavaşlatır, tedavisini kolaylaştılır.

19 Commentsto Un Değirmeni

 1. ısıl dedi ki:

  Ev tipi olarak burada görünen kadar kolay bir şey yapamıyor muyuz?
  Daha ucuz, daha kullanışlı, daha estetik…
  Saygılar

 2. Artan Haliti dedi ki:

  Dear Sir/Miss,

  I’m Artan Haliti and I’m writing to you on behalf of Devolli Corporation located in Kosova. Devolli Corporation is one of the biggest producing company in town and beyond, with a lot of variety products.One of our range of products is production of Coffee.

  Our main activities are:

  Manufacturing:* Coffee processing, Mattress factory, Polyurethane Foam factory.
  Services: Customs clearance terminal, Coffee Shops chain.
  Distribution: Exclusive distributor of illy Caffe.

  I am writing you regarding milestones for coffee grinding.

  We are interested in Milestones for coffee grinding ( DEGIRMEN TASI for coffee grinding fi 250 mm ).

  Find attached some photos of the milestones that we use

  I am pleased to hear from you and please prepare me an offer.

  Many Thanks,

 3. rabia dedi ki:

  merhaba ben ev tipi un değirmeninin fiyatını öğrenmek istiyorum

  • ismail kaşcı dedi ki:

   1- 200 kg/h kapasiteli taşlı un dğirmeni
   2- 500 kg/h kapasiteli un değirmeni fiatlarını öğrenmek istiyorum.
   ayrıca temizleme makinalarının

 4. ismail kaşcı dedi ki:

  1-200kg/h kapasiteli temizleme makinalarıyle fiatlarını
  2- 500kg/h kapasiteli+ temizleme makinalarının fiatlarını
  ve teslim zamanını bekliyorum. saygılarımla

 5. ismail kaşcı dedi ki:

  1- taş değirmen+buratto+pnömatik temizleme+buğday temizle ve yıkama isteniyor. komple isteniyor. nakliye ölçüleri isteniyor.
  2-15 ton/gün kapasiteli duble taş un değirmeni+temizleme+ön temizleme+paketleme olmak üzere komle tesis istenmekte. ayrıca nakliye ölçüleri
  sonuç olarak iki ayrı müşterinin istekleridir. fiatlarınızı ve teslim zamanını bildirmenizi rica ediyoruz.

 6. orhan dedi ki:

  Ev tipi mutfak değirmeni en düşük kaç mikrona kadar öğütüyor.Pudra seviyesinde öğütme alabilirmiyiz.
  Teşekkürler kolay gelsin.

 7. hayri tustu dedi ki:

  220 elektrikle çalışan ev tipi değirne kaç lira saygılar

 8. ali osman dedi ki:

  Birde Kaç mikrona kadar ögütebilir?

 9. nejdet celik dedi ki:

  Ev tipi ufak Degirmenin Fiatini bana bildsirebilirmisiniz.

  selamlar

 10. Enver Yomralıoğlu 0532 2326104 dedi ki:

  Şile de bir butik otel projemiz için, değirmem ile ilgileniyoruz.
  Daha detaylı bilgiler almak için imalathanenizi ziyaret etmek isteriz.
  Bu ay sonu gibi müsait olurmusunuz,
  Selamlar

 11. Hüseyin Mutluer dedi ki:

  Köyde , mahallede ev tipi kurutulmuş kırmızı biberi toz haline dönüştürmek ve tarhana öğütücü olarak kullanmak istiyorum.Sanayi ceyranım da var.Fiyatı nedir? Saygılar

 12. Ali acar dedi ki:

  Ev tipi fiyatlarınız nedir

 13. Ahmet nassanoglu dedi ki:

  Selamun aleykum
  Fiyatler nedir??

 14. Ülkiye türker dedi ki:

  Dükkanında tahin öğütmek için elektirikli taş değirmen 60 cm lik fiyat bilgisi lütfen

  • admin dedi ki:

   Sipariş için irtibata geçiniz
   Fabrika
   ALİ Paslanmaz Çelik Mamülleri.
   Ali BATUM Demirciler Sanayi Sitesi 2. Yol No: 32
   Zeytinburnu / İSTANBUL
   İş Tel:0(212)546 5268-
   WatsApp,Gsm:0(544) 722 56 69 Gsm: 0(532) 658 13 65

 15. admin dedi ki:

  Sipariş için irtibata geçiniz
  Fabrika
  ALİ Paslanmaz Çelik Mamülleri.
  Ali BATUM Demirciler Sanayi Sitesi 2. Yol No: 32
  Zeytinburnu / İSTANBUL
  İş Tel:0(212)546 5268-
  WatsApp,Gsm:0(544) 722 56 69 Gsm: 0(532) 658 13 65

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir