Çift Borulu Eşanjör

Çift Borulu Eşanjör

Çift Borulu Eşanjör. 2

Çift Borulu Eşanjör. 2

 

Çift borulu ısı değiştirici en basit formu,  başka bir büyük boru içinde bir borudur. Bir sıvı içindeki boru boyunca akar ve daha da iki boru arasındaki halka boyunca akar. İç borunun duvarı ısı transfer yüzeydir. Toplam birim daha kompakt hale getirmek için, sol şemada gösterildiği gibi boru genellikle birden fazla kez tekrar ikiye katlanır.
terimi saç tokası ısı değiştirici ‘de kullanılan ısı değiştirici şemada konfigürasyonun. Bir saç tokası eşanjör boru içine yalnızca bir sahip olabilir, ya da birden çok iç tüpler olabilir, ama her zaman geri katlama özelliği gösterilir olacaktır. . Bazı eşanjör üreticileri toka veya kanatlı tüp kullanılabilirliğini duyurmak çift borulu ısı değiştirici . Bunlar her zaman uzunlamasına e yerine, enine kullanılan daha sık radyal e olacaktır akış kanatlı borulu ısı değiştirici .

Siparişe göre imalat yapılır. Solidworks, AutoCAD, veya diğer Çizimlerinizi tasarımlarınızı (arhavisanayi@gmail.com ) mail atabilirsiniz.

Ali BATUM (Sanayisitesi Başkanı) 0(544 722 5669)

semirciler sanayi sitesi zeytinburnu / İstanbul
Çift Borulu Isı Değiştirici Tipleri:

 

Çift Borulu Eşanjör

Çift Borulu Eşanjör

1. Sayaç akış
2. Paralel Akış Eşanjör

1. Sayaç akışı:

Bir saç tokası veya çift borulu ısı değiştirici ana avantajı çift borulu ısı değiştirici tasarımı için en yüksek toplam ısı transfer katsayısı verecek, ortalama Zamanda, Daha Verimliliği almak için, gerçek bir karşı akım paterni çalıştırılabilir olduğunu .

2. Paralel Akış:

Paralel Akış çift borulu ısı eşanjörleri, yüksek basınçlara ve sıcaklıklara uygulamaları işlemek için odaklanmıştır. Ayrıca Yüksek Giriş Bu kullanarak Sıcaklık anlamına elde edebilirsiniz.

3. Çift Boru Eşanjör:

Bir çift borulu ısı değiştirici dizaynı için gerekli ısı transferi yüzey alanı tayini, temel ısı değiştirici denklem kullanılarak yapılabilir: Q = UA ΔTlm:
S, Btu / hr ısı değiştiricisinde akışkanlar arasındaki ısı transferinin oranı
U BTU / saat-ft2-in toplam ısı transfer katsayısı
Bir ft2 ısı transfer yüzey alanı, ve
ΔTlm günlük, her iki sıvı giriş ve çıkış sıcaklıkları hesaplanan sıcaklık farkı, ortalamasıdır.
Temel ısı değiştirici denklemde Bu parametreler tartışılmıştır “ve bir örnekte kullanılan” gerekli ısı transferi yüzey alanı, çapı ve iç boru uzunluğunun belirlendikten sonra seçilebilir ve dış borunun daha sonra çapı . Son olarak, bu düz bölümlerin uzunluğu ve kıvrımların sayısı seçilebilir.
.

Avantajları:

Bir firkete ya da çift borulu ısı değiştirici yapısının öncelikli avantajı, daha verimli bir akış paterni, gerçek bir karşı akım desen, çalıştırılabilir olmasıdır. Yani,. Çift borulu ısı değiştirici tasarımı için en yüksek toplam ısı transfer katsayısı verecektir
Ayrıca, saç tokası ve çift borulu ısı eşanjörleri, yüksek basınçlara ve sıcaklıklara işleyebilir. Bunlar doğru ters akımla çalışan, bunlar soğuk-taraf çıkış sıcaklığı, sıcak-taraf çıkış sıcaklığından daha yüksek olan bir sıcaklık haç, ile çalışabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir