Vakumlu Kaynatma Kazanı (Evaporatör)

Buharlaştırıcı Evaporatör Vakumlu Kaynatma kazanı

Vakumlu pişirme kazanı (Evaporatör)

Pekmez üretiminde Vakumlu Kaynatma kazanının önemi “Pekmez yüksek ısılarda çok zararlı maddeler üretir.”  Şifa niyetine yediğimiz, hatta çocuklarımıza yedirdiğimiz bu önemli gıda, nasıl olur da kanserojen bir hal alır? Yüksek ısıda kaynatıldığı için malesef doğru. “HMF” olarak kısaltılan “hidorksimetifurfural” adlı bir madde. Kanserojen ve genotoksik (genleri bozan) olduğu düşünülmekte. Türk Gıda Kodeksi olası HMF miktarı için sınırlama getirmiş durumda. Vakumlu kaynatma kazanı

Sipariş için irtibata geçiniz
Fabrika-ALİ Paslanmaz Çelik Mamülleri
Ali BATUM Demirciler Sanayi Sitesi 2. Yol No: 32 Zeytinburnu  / İSTANBUL

İş Tel:0(212)546 5268- WatsApp,Gsm:0(544) 722 56 69 Gsm: 0(532) 658 13 65

Sipariş için irtibata geçiniz. 

Peki o şifalı pekmezler nasıl oluyor da kansorejen madde olan HMF içeriyor?
Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Profesör Doktor Semih Ötleş, “Gıda Kimyası” konusunda en deneyimli uzmanlardan biri. Geleneksel olarak üretilen pekmezlerde bilinçsiz yapılan aşırı yüksek sıcaklıklarda istenmeyen bileşiklerin oluştuğu ve sağlık riskinin yüksek olduğu bilinmektedir. Çünkü oluşan serbest radikaller, bir çok hastalığın ortaya çıkışını tetikleyebilmektedir.

HMF, hidroksi metil furfuralin kısa yazılışıdır. Bu madde üretimin kontrolu için indikatör yani belirleyici olarak analizi yapılan bir bileşiktir. Bunun miktarının yüksek olması, diğer istenmeyen bileşiklerin de yüksek oranda oluştuğunun göstergesidir.

Pekmezlerde, HMF düzeyi pekmezin çeşidine göre 75-100 mg/kg olarak Gıda Kodeksi tarafından belirlenmiştir. Bu sınırın aşılmaması gerekmektedir. Gıda Kontrol Müdürlükleri sanayi tipi Vakumlu kaynatma kazanı ile üretilen ürünlerde bunun önlemi alınmaktadırlar.

Üzüm pekmezinin kimyasal özellikleri: 

üzüm pekmezi kimyasal özellikleri

üzüm pekmezi kimyasal özellikleri

Vakum Kaynatma Kazanı

Vakum Kaynatma Kazanı

Bu nedenle VRC yöntemini Vakumlu kaynatma kazanı benimseyen, yüksek konsantrasyon ve yüksek verimlilik, düşük maliyet emisyonu ve enerji tasarrufu yoluyla ürünlerin su hacmi azaltmayı gerçekleştirir.
Genellikle, çalışma sıcaklığı 100ºC (atmosferik basınç buhar sıcaklığında)otomatik ayarlanır. Buhar Isıtma ve soğutma suyu sürekli çalışması gerekli değildir. Ayrıca, proses sıvı termal azaltılmış basınç altında koymak Metamorphose olabilir ve çalışma sıcaklığı koşulları  kolaylaştırıldığı için tercih edilir.
Bu yöntem bültenleri neredeyse hiçbir derece yüksek ısı verimi sağlayan, gizli ısı dışarıdan yönetilir.

vakumlu-kaynatma-kazani

vakumlu-kaynatma-kazani

Buhar Rekompresyon Sistemi (VRC sistemi)
Ayrıca, enerji tasarrufu ve çok yönlü bir buharlaştırıcı / 2-3 sıvı tedavisi için çok etkili hem de mümkündür. Çeşitli anahtarlama sistemleri de yoğun ölçeklendirme ile sıvılar için kullanılabilir. Nitekim, müşterilerimizin taleplerini karşılamak için tasarımlar birçok farklı türde sunabiliyoruz.

Vakum Basınç Azaltma Evaporatör

vakum Teknik Parametreler

vakum Teknik Parametreler

Karıştırıcılı Vakum Kaynatma Kazanı

Karıştırıcılı Vakum Kaynatma Kazanı

Web sitemize hoş geldiniz! Burada olan vakum seviyesi 700mmHg 600 bizim vakum basınç düşürme evaporatör, size tanıtacaktır. Bu evaporatör eczane, gıda, kimya ve diğer sanayi yem sıvı konsantre için uygundur. Buna ek olarak, bu buharlaştırma ekipmanları alkol geri dönüşüm ve basit bir geri akış çıkarılması için kullanılabilir.

Düz Borulu Eşanjör vakum pomp.

Düz Borulu Eşanjör vakum pomp.

Konsantre tankı, kondansatör, buhar ve sıvı ayırıcı, soğutucu ve sıvı alıcı: Bizim vakum basınç düşürme evaporatör esas olarak beş bölümden oluşmaktadır. Konsantre tankı kondenser multi-tüp tipi ve soğutucu bobin tüp tipi, ceketli olduğunu. Malzeme ile temas parça iyi aşınma direncine sahip, paslanmaz çelikten yapılmış ve GMP standardına uygun edilir.

Evaporatör hat şeması

Evaporatör hat şeması

2000 sertifikalı. Müşterinin farklı talepleri karşılamak için, biz de SGS sertifikalı itici santrifüj, disk ayırıcı ve kurutma donanımları sağlamak. Ürünlerimiz enerji tasarrufu ve yüksek verimlidir. Şu anda, onlar böylece Amerika, Avustralya, Rusya, Fransa, Mısır, Güney Afrika, Nijerya ihraç edilmektedir. Eğer ürünlerimiz ile ilgilenen varsa, arayın veya bize e-posta çekinmeyin! Qui biz sizinle çalışmak için sabırsızlanıyoruz!
Diğer ürünler

buharlaştırıcı Evaporatör

buharlaştırıcı Evaporatör

8 Commentsto Vakumlu Kaynatma Kazanı (Evaporatör)

 1. Önder dedi ki:

  Bu pekmez vakum evaparatoru fiyatını ve çalışma şekli ile ilgili bilgi verirmisiniz..

 2. Hamza Kaba dedi ki:

  küçük işletmeler için vakumlu kaynatma kazanları var mı veya yapıyor musunuz. Özellikle nar suyunu kaynatmak için kullanmak istiyorum. Yaklaşık bir fiyat verebilir misiniz. Ben konunun yabancısıyım Vakumlu kaynatma kazanında kaynatmakla normal kaynatma arasında ne fark var bana yardımcı olursanız memnun olurum. Başarılar dilerim

  • admin dedi ki:

   Siparişe göre Küçük vakumlu kaynatma kazanı yapıyoruz. Açık kaynatma kazanında pişen pekmezin HMF değeri yüksek olur
   Ayrıntılı bilgi için Ali Batum 0(544)7225669

 3. fatih candemir dedi ki:

  küçük kaynatma kazanlarınız kaç litrelik,fiatı nedir.

 4. Faiq dedi ki:

  Selam.Ben sizi Baküden arıyorum.küçük işletmeler için vakumlu kaynatma kazanları varmı ve ya yapıyor musunuz. Özellikle nar suyunu kaynatmak için. Yaklaşık bir fiyat verebilir misiniz. Ve şu kazanların özellikleri ile ilgili tüm detayları benim mail adreseme gönderte bilirsinizmi.Saatde kaç kapasite ürete biliyor?Başarılar dilerim

 5. Azamat dedi ki:

  Merhaba evaporator hakda daha detayli bilgi alabilirmiyim intnet haberlesirseniz iyi olur siparis versek nezamana hazir olur

 6. Azamat dedi ki:

  Merhaba 50 ve 100 Lt karistiricili recel kaynatma kazani hakda detayli bilgi ve fiyat verirmisiniz

 7. mehmet duran dedi ki:

  merhaba açık kazan reçel üretimi yapmaktayım vakum sistem hakkında açıkayıcı bir bilgi alabilirmiyim birde 50 ve 100 litrelik sistemin kuruluş maliyetini öğrenebilirmiyim